

Jeśli byliście kiedyś na Domówce i zobaczyliście, że można w jeden weekend zaufać sobie w grupie na tyle, by dobrze się poznać i pozwolić sobie na duuużo autentyczności, to spróbujcie wyobrazić sobie dziesięć takich domówek. W jednej ekipie! I to z bonusem warsztatów, które wspomagają te zaufanie! Takie doświadczenie zostaje na całe życie. Zapraszamy do grupy Spotkanie!
Czym jest Spotkanie?
Spotkanie jest grupą osób, które zdecydowały się oddać trochę swojego czasu na spotkanie, w którym budują więzi, zaufanie, uczą się rzeczy, które te spotkania pogłębiają. Przez bycie razem poznają też Boga i próbują odpowiedzieć sobie na pytania o Niego i o to, co najważniejsze. Spotkanie polega na cierpliwym tkaniu małych ale ważnych chwil i wydarzeń, które powoli układają to, co potrzebuje poukładania, żeby żyć bardziej i szczęśliwiej.
Po co Spotkanie?
Spotkanie jest po to, by spróbować się nauczyć, albo pogłębić umiejętność budowania autentycznych relacji, mieć czas i miejsce na dobre rozmowy, dać sobie wzajemnie trochę wsparcia, zobaczyć co dzieje się w środku nas – jak mam się ze sobą, z innymi i z Panem Bogiem; nauczyć się mówić i słuchać tak, żeby to budowało; lepiej zrozumieć, co czujemy i jak sobie z tym radzić. No i Spotkanie jest po to, by pobyć w kurnikowych zwyczajach, pomodlić się razem i wracać do domów z doświadczeniem czegoś budującego.
Jak będzie działać Spotkanie?
Grupa Spotkanie to 10 zjazdów: 9 weekendowych i jeden wakacyjny. Spotkania dzieją się w Kurniku (chyba, że nadejdzie remont – wtedy na chwilę poszukamy miejsca gdzie indziej). Mają formę nieco podobną do Domówek (o Domówkach możecie przeczytać tutaj), ale wzbogaconą o warsztaty. Wstajemy więc nieco wcześniej i nieco wcześniej kończymy dzień. Zasadniczo też nie gotujemy sami.
Jak nie byliście nigdy na Domówce, nie szkodzi! Spotkanie jest także dla Was!
Warsztaty będą przybierały różne formy, np.: rozmów, rysowania, małych technik teatralnych, różnych gier i innych. Są po to, by uczyć się tego o czym czytaliście chwilę wcześniej. Spotkanie poprowadzi ks. Łukasz Knieć.
Kto i jak może dołączyć do grupy Spotkanie?
Do grupy może się zgłosić każdy, kto ma ukończone, lub w tym roku ukończy 18 lat i więcej, ale mniej niż 23 lata. Zgłosić można się przez formularz (link niżej). Na zgłoszenia czekamy do 19 października. Po waszym zgłoszeniu skontaktujemy się z wami i umówimy na rozmowę, żeby uzgodnić wszystkie szczegóły. Może też być tak (np. wtedy, kiedy do grupy zgłosi się więcej niż dwanaście osób), że nie wszyscy zostaną do tej edycji przyjęci. No i jest też taka zasada, że nie mogą być w jednej edycji Spotkania osoby będące ze sobą związku.
Jakie są zasady bycia w grupie Spotkanie?
Większość rzeczy, na które będziemy chcieli się w grupie umówić, ustalimy na pierwszym spotkaniu. Jest jednak taka, o której trzeba wiedzieć wcześniej. To sprawa obecności. Bycie w grupie zadziała dobrze tylko wtedy, kiedy wszyscy, którzy są jego częścią będą obecni na poszczególnych zjazdach.
Zasada jest więc taka, że możliwa jest jedna nieobecność. Druga i ostatecznie trzecia możliwa jest tylko w naprawdę serio ważnych i serio nagłych przypadkach (uczenie się na egzamin, albo czyjeś urodziny nie są serio nagłe (choć pewnie ważne), ale na przykład choroba już tak). Chcemy się na starcie umówić na to, że decyzja o czwartej nieobecności (albo drugiej i trzeciej z powodów nie serio ważnych i nie serio nagłych) jest decyzją o opuszczeniu grupy.
Jakie są koszty uczestnictwa w Spotkanie?
W Kurniku mamy taką zasadę, że koszty, które ponosicie nie są płatnością, tylko zrzutką – taką która jest współtworzeniem i tym, co w Kościele nazywamy ofiarą. Tak też będzie w grupie Spotkanie. O szczegółach przeczytajcie tutaj. Może się jednak zdarzyć, że któreś ze spotkań przez możliwy remont Kurnika odbędzie się gdzie indziej. Wtedy koszty będą inne. Postaramy się was o tym poinformować najwcześniej, jak to możliwe.
Kiedy się spotykamy?
Terminy spotkań do czerwca są następujące:
- 8-10 listopada
- 6-8 grudnia
- 24-26 stycznia
- 7-9 marca
- 11-13 kwietnia
- 30 maja – 1 czerwca
- 27-29 czerwca (?)
Termin spotkania wakacyjnego podamy w lutym, a powakacyjnych w maju.
Co jeszcze warto wiedzieć
Być może jest tak, że czytając ten opis macie myśl, że to dużo czasu i że nie wiecie, czy go tyle macie, albo czy tyle możecie go oddać. Może być też tak, że macie myśl, że chcielibyście zapisać się do tej grupy, ale jednocześnie wątpliwość, czy to dla was, albo czy się nadajecie. Może też być tak, że pojawia się (lekki) strach. Chcemy was zapewnić, że jedna z najcenniejszych rzeczy, jaką mamy w tym świecie to więzi, a ta grupa to właśnie więzi. Im warto oddawać czas. I zdecydowanie warto się na nie zdecydować, nawet z wątpliwościami i strachem.
Czekamy na info od was!
Zgody i Regulamin
Koniecznie przywieź ze sobą na wydarzenie podpisane zgody oraz zapoznaj się z regulaminem.